büyüyorum galiba :)

bugün annem benden yemek tarifi aldı. inanılmaz birşey. büyüyorum galiba. birkaç hafta önce avizelerimizi takmaya gelmişlerdi. Ablam ve yer cücesi duru da vardı. Birkaç günlük yemek yaparım ben bazen. Eve gelince hazır yemek iyi oluyor. O akşam yemek vakti gelince birkaç çeşit çıkardım. Bezelye, fırın mantar, pilav, çorba bir de fırın torbasında tavuk kalça. Herkes tavuk kalçaya bayılmıştı. İşte annem unutmamış tadını bana bu akşam sordu.

Tarifi buradan da vereyim;

Yarım kilo kuşbaşı kalça etini bir kaseye koyuyoruz. Soğan, sarmısak, biber doğrayıp üzerine yarım kaşık soya sosu, köri, karabiber, kekik, pul biber ve isteğe göre çok az zeytinyağı ekleyip iyice harmanlıyoruz. Birkaç saat buzdoabında beklerse daha güzel oluyor. Sonra fırın poşetinin içine koyuyoruz harcımızı. Ağzını kapatıp birkaç yerinden deldik mi fırına girmeye hazır. 200 C de 15-20 dakikada hazır. Hem lezeetli hem de hiçbir vitamin kaybolmadan sağlıklı. Bu aralar fotoraf çekemiyorum bir türlü, çekince buraya ekleyeceğim.

Sonra geçen hafta ben işteyken cancanın annesi gelmiş bize. Duramaz ya yerinde, illa ki iş yapacak. Hadi ben ne yapayım diye sormuş, dönmüş dolanmış, ütü bile yok yapılacak!!! evet cancanın annesi bize gelmiş ve yapacak iş bulamayıp dergi okumuş!!! evet ben kesin büyüyorum.

Bu arada efsane kadınım Maeve Binchy'nin son romanı geldi, ilk sayfalardayım ama sardı bile. Yumuşacık, sıcacık, soğuk kış gecelerinde yünlü battaniye kıvamında...

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !