Çılgın Cuma..Mutlu Cumartesi..Tembel Böreği..Hasta Pazar

Cancan İzmirde hala. Geçen haftam korkunç geçti. Ama cuma günü Tubanın yaşgünüydü ki bu benim için tam kurtarıcı oldu. Yemek Nişantaşı Midpointteydi. 15 kişi vardık. Oraya rezervasyon mümkün değilse de organizasyonlar kraliçesi Tuba'ya bu kurallar sökmüyor tabii. Sonrasında Therapy Bara geçtik. İlk 2 saat korkunçtu. Yaklaşık 120 kişi küçücük yerde korkunç bir müziğe maruz kaldık. Elvancığım da iş yemeği yüzünden geç geldi. Ben de kocamsız çok sıkıldım, ama bekar canlarımı da çoook iyi anladım. 10 senedir sayılı gittiğimiz bar gezmelerinde de birbirimizden ayrılmadığımız için unutmuşum bu muhabbetleri. Neyse Elvan geldi, millet müzikten sıkılıp ortalık tenhalaştı derken müzikler iyileşmeye başladı va acayip eğlendik biz de kız kıza. Özlemişim bekar takılmayı diyesim geldi. Sonra Tubayla birlikte Elvanda kalıp ertesi gün de kalkıp karşıya geçtik kahvaltıya. Beyaz Fırının jambonluları muhteşemdi yine. Sonra da Cadde havası aldık biraz. Ama dönüş yolu Bakırköye tam 3 saat sürdü. Hayatımın araba kullanma tecrübesini yaşadım bir başıma yollarda. Bu hareketli yarım haftasonu boğaz ağrısını müteakip sesimi kaybedeşimle sonuçlandı. Cumartesi akşamı annemin mis kokulu tarhanasını kaynattım ama bir türlü doymuyorum. Zaten istahım da açık. Buzluktaki tembel böreklerini görünce dink! diye bir ampul yandı. Bu börekleri bir akşam Elvan yemeğe gittiğimizde annesi vermişti yanımıza. Buzlukta uzun süre dayanıyor ve anlattığına göre yapılışı da çok kolay.

İşte hatırladığım kadarıyla tarifi:

Yufkayı yayıyoruz. Yoğurtlu zeytinyağlı karışımdan bir kat sürüyoruz. Sonra Kaşar rendesi ilave ediyoruz. Ama öyle çok değil. Katlayıp rulo yapıyoruz. Silindir elde ediyoruz. Bir akşam buzdolabında dinlendiriyoruz. Pişirmeden önce enine 1 cm kalınlığında yuvarlak olacak şekilde dilimliyoruz. Aynı fotoraftaki gibi. İster hemen kızgın yağda kızartıyoruz istersek buzluğa atıyoruz. Her an hazır yemek. Çok da lezzetli. Sofralarda ara sıcak olarak da değerlendirilebilir.

Teşekkürler Nurgül teyze pek hora geçti.

Bu arada sesim hala yok, konuşamıyorum, travesti tonuna bu akşam itibariyle ulaştım, ama eski haline dönmesine daha çok var gibi. Haftasonunun diğer yarısını yatakta geçirmem hiçbir işe yaramadı kısacası. Hem cancan da en erken cuma gelecek ki daha çoook var:(

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !