Güher & Süher Pekiner kardeşler İstanbulda...

Şimdi kim olduğunu hatırlamadığım birileri teyzemle annemi yanyana görünce piyanist ikizlere benzetmişti onları. 4 yaş fark var ama çok benzerler birbirlerine. Piyanistlerin sarışın versiyonları. Annemi anlatmıştım, iş bitiriciliği herkesce bilinir diye. İşte yanında klonlanmışını da getirdi bu defa. İstanbul planlarını önceden yapmışlar. Önce bize gelinip temizlikçiye 65 YTL verilmesin diye dört tarafı pencerelerle kaplı evim camlarına varasıya temizlenecek, derken tüm perdeler yıkanacak, boş vakitler mutfak dolaplarına ayırılacak, hatta üç beş kap yemek hazır edilecek, derken Zühreye gidilip aynı prosedür onun evine uygulanacak. Cancan İstanbuldayken geldiler. Kocam ben işteyken bu iki hiperaktife söz geçirememiş, birini camdan indirmeye çalışırken diğerini mutfak bankosunun tepesinde bulmuş. Akşam geldiğimde cancanın canı çıkmıştı. Nitekim İzmire kaçtı.
Ev 6 aydır öyle kokmamıştı, artık camlardan bakınca dışarısı görünüyor. Yaz sonundan kalma T-shirt ütüleri de bitti. Teyzemin aylar önce bakmam için bana verdiği saksı çiçekleri bile daha bir canlanır oldu.
Bu kadınların böyle temizlikçilik damarları olduğuna bakmayın, işleri bitirip de giyinip süslenip bir de sarı kafalarını bigudilerle şekillendirdiler mi Emel Sayın yanlarında botoxlu yüzüyle halt etmiş dersiniz. Hemen koket olurlar. 
Hazır teyzemden konu açılmışken ondan biraz bahsetmezsem çatlarım;
Çocukluk anılarımın bir çoğunda teyzem vardır. Küçükken onlarda kalabilmek için akşam gezmesinin bitmesine yakın uyuyakalmış numarası yapardım. Kereviz var diye korkutur, sonra hep patates kızartması ve köfte yapardı. Sonra ananemlerin bağında, Akhisardaki evde ablamla Zühre ben küçüğüm diye aralarına almak istemezlerdi, teyzem zorla beni de aralarına sokardı. Bir güzel o cadılara kızardı. Ayşe bebeğimi Akhisara götürmek için az mı didişirdik! Şimdi anlıyorum neden çok sevdiğimi çünkü bütün çocuklar seviyor onu. Hele bizim Duru, hasta Hatice teyzesine, geçen gittiğimizde 1 saniye peşinden ayrılmadı. Garip bir çekimi var çocuklara karşı.

Bu da teyzemle didiştiğimiz çocukluk günlerimden kalma Ayşe bebek!!

Bu iki kadını çok seviyorum ben yaaa...

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !