İstanbulda Son Haftasonu

Dedim ya İstanbuldan taşınıyorum, her haftasonum hareketli geçiyor. Haftasonu ofisin yılbaşı partisi vardı. Zincirlikuyu Kadife'de. Orası bizim Sinemlerin café si. Bu işte yeniler ama bence organizayon muhteşemdi. Herşey çok lezzetliydi. Aşçılarını ayrıca tebrik etmek lazım. Umarım başarılı olurlar. Yemekler, servis samimi övgüyü hakkediyordu. Hayalimi  Hem biz de Gebzeye partiye gitmekten kurtulduk. Çekilişten bana birşey çıkmadı ama olsun, İstanbuldaki son yılbaşı partim eğlenceli geçti. Kısa günün karı bir kutu çok lezzetli badem şekerim oldu:)

Sonra Elvancığıma gittim. Bekarım ya özgürlüğün tadını çıkarıyorum. Harika yemekler yapmış. Fırın torbasında tavuk kalça hem zahmetsiz hem de çok güzeldi. Almanyadan getirdiği ıstakozlu cipsten pişirdi bana. Aşağıda hem pişmiş hali hem de paketi var. Uzakdoğu yemeğiymiş. Ben bayıldım. Pişmemişi incecik, yağda kızartırken cipsin ortada toplanmasını önlemek tam usta işi.

 

Sohbet muhabbet geceyi ettik. Pazar Tubanın evinde kahvaltıya gittik. Gülsüm teyzem harika bir fırında peynirli ekmek yapmış, inanılmaz lezzetliydi. Fotorafını çekemedim ama tarifini aldım, kendim deneyip buradan haber eyleyeceğim. Sonra dedik ki kalkın gidelim Eurofloraya... Gözüm kalıp da alamadığım Mudo yapma çiçeklerinden üçte bir fiyatına edinmek fikri pek bi cazip geldi. Nitekim 5 hatun bindik Gülayşenin corsasına doğru eurofloraya. 2 saatten fazla gezdik. Eve otobüsle dönmeyecek olsam bi dolu şey alabilirdim. Ama işte fotoraftaki harika orkidelerle 7 YTL lik cam vazoyla günü kapattım. Çiçekler de 4-5 YTL di sanırım.

Merak edenler için : www.euroflora.com.tr

 

 

İşte İstanbuldaki son haftasonum. Haftaya İzmirdeyim, yılbaşı, bayram... Bayramın son günü eşyalar toplanacak. Sonraki haftasonu İzmire taşınılacak. İşte böyle.. Akşam eve dönerken 10 yıllık İstanbul maceramı düşündüm. İTÜ makinayı kazanıp da İstanbula geldiğimde ve fakültenin yurdunda kaldığımda İstanbul benim için Eminönü-Taksim-Beşiktaş-Ortaköy hattıydı. Ve hala da öyle düşünürüm. 2 yıllık yaşama arası verdiğim şehrin evlilikten sonraki kısmı Bakırköyde geçti ve kendimi hiç İstanbulda yaşıyormuş gibi hissedemedim. Hep aklımda İstiklal caddesi, Kapalıçarşı, Sultanahmet, Tünel, tramvay... Sık sık gittiğimiz Bağdat Caddesi bile bana başka bir şehirmiş gibi geldi. Zaten okuldan mezun olduğum zaman terkettiğim İstanbula tam anlamıyla hiç kavuşamadan İzmire geri dönüyorum. İstanbulda yaşarken gerçek İstanbulu soluyamadığım için gözüm hiç arkada değil, hem de hiç... Şimdi hayatımın aşkı İzmirin sıcak kollarına, şen kahkahalarına dönme vakti.

Tek üzüldüğüm geride bıraktıklarım, bana bu mutlu haftasonu gibi neşeler, mutluluklar yaşatanlar, 10 yıllık gerçek dostlarım, dostluklarım: Elvan, Tuba, Gülayşe, İstanbul size emanet.

 

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !