Kahvaltı Önerisi 4: Bolero!

En son geçen yaz kahvaltı önerisi hazırlamışım blogumda, oysa ne kadar farklı kahvaltı hazırlarım... En sevdiğim öğünolduğundan özellikle haftasonları enikonu kafa yorarım, yeni lezzetler için. Yeni YE etkinliğinin konusunun kahvaltı olduğunu öğrenince makarnaya sevindiğim kadar sevindim. Benim etkinlik için hazırlayacağım başka bir tarifim var ama bu defa da hem ikramlık, hem atıştırmalık ama çokça da doymalık bir sandviç sunuyorum: Bolero!!

 

Adı neden mi bolero? Efendim Cancanla istanbuldaki uğrak yerlerimizden biri de Kırıntıdır. Menüsünde bolero isminde bir yemeği vardır, "biz de evde bundan yaparız" gazına gelinmek suretiyle türetilen bir yemek olduğu için bu ad verilmiştir.

 

Kolay, hızlı, lezzetli.... Buyrun afiyet olsun:)

 

 

Malzemeler: (1 kişilik)

- 1 sosis

- İnce dilimlenmiş 4 adet kaşar dilimi

-mayonez, hamburger ekmeği

 

Hazırlanışı:

yağı tavada kızdırıp enlemesine 3, boylamasına 3 olacak şekilde sosisimizi incecik doğruyoruz. sosislerin bir tarafı kızarınca öbür tarafını çevirerek kaşar dilimlerini sosislerin üzerine alıyoruz. Biz domotesleri dilimlerken kaşarlar da eriyor. Hamburger ekmeğini ortadan kesip mayonez sosis+kaşar ve de domatesi ekleyip, yola devam.....Lezzet dorukta...

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !